14 września 2014

a bo tak...


Przypadkowo wpadłam na taki cytat Meryl Streep, bardzo, ale to bardzo przypadł mi on do gustu, jest tak jakby o mnie :) nie chciałabym go zgubić w czeluściach internetów więc wklejam tu. Może komuś się też spodoba :) 


“Nie mam już cierpliwości do pewnych rzeczy, nie dlatego, że stałam się arogancka, ale po prostu dlatego, że osiągnęłam taki punkt w moim życiu, gdzie nie chcę tracić więcej czasu na to, co mnie boli lub mnie nie zadowala. Nie mam cierpliwości do cynizmu, nadmiernego krytycyzmu i wymagań każdej natury.

Straciłam wolę do zadowalania tych, którzy mnie nie lubią, do kochania tych, którzy mnie nie kochają i uśmiechać się do tych, którzy nie chcą uśmiechnąć się do mnie. Już nie spędzę ani minuty na tych, którzy chcą manipulować. Postanowiłam już nie współistnieć z udawaniem, hipokryzją, nieuczciwością i bałwochwalstwem. Nie toleruję selektywnej erudycji, ani arogancji akademickiej.

Nie pasuję do plotkowania. Nienawidzę konfliktów i porównań. Wierzę, że w świat przeciwieństw i dlatego unikam ludzi o sztywnych i nieelastycznych osobowościach. W przyjaźni nie lubię braku lojalności i zdrady. Nie rozumiem także tych, którzy nie wiedzą jak chwalić lub choćby dać słowo zachęty. Mam trudności z zaakceptowaniem tych, którzy nie lubią zwierząt. A na domiar wszystkiego nie mam cierpliwości do wszystkich, którzy nie zasługują na moją cierpliwość.“

~ Meryl Streep


2 komentarze:

  1. Całym sercem kocham Meryl Streep. Mądra babka. Cytat świetny, wydaje mi się że takich poglądów nabiera się po prostu z wiekiem i doświadczeniem. Ja jeszcze mam etap szczeniaka, staram się zadowolić wszystkich. Niestety (stety?) myślę, że nie potrwa to jeszcze długo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja do tej pory łapię się czasem nad tym, że dla innych, którzy na to nie zasługują, staram się za bardzo... bo....no właśnie "bo co?" i wtedy własnie przychodzi chwila opamiętania, uśmiecham się do siebie i idę w swoją stronę :) i jest mi wtedy dobrze i lekko :) ufff... :)

    OdpowiedzUsuń

AddThis